Czy kreatyna pozwoli Ci na bardziej efektywny trening?

Regularne ćwiczenia fizyczne wymagają odpowiedniej suplementacji ukierunkowanej na wspieranie organizmu na wielu płaszczyznach. Bardzo popularnym i chętnie stosowanym suplementem diety jest kreatyna, która wspiera procesy związane z budową beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Związek organiczny poprawia również zdolności wysiłkowe. Do dyspozycji osób aktywnych pozostaje kilka odmian kreatyny. Którą z nich wybrać, aby zagwarantować sobie lepsze efekty regularnego treningu?

Monohydrat kreatyny dla osób regularnie uprawiających sport

Najpopularniejszą i najchętniej stosowaną odmianą jest monohydrat kreatyny. Suplement powstaje poprzez połączenie cząsteczki kreatyny z cząsteczką wody. Zaletą tej odmiany jest przede wszystkim wszechstronne działanie. Do najważniejszych efektów zaliczymy: szybszy wzrost tkanki tłuszczowej, wzrost siły fizycznej, poprawioną wydolność, a także niższy poziom zmęczenia. Ta odmiana kreatyny jest chętnie stosowana przez osoby uprawiające sporty rekreacyjne: bieganie, rower, pływanie, a także regularnie uczęszczające na siłownię.

Jabłczan kreatyny niezastąpiony w procesie budowania muskulatury

Ten suplement diety powstaje na skutek połączenia cząsteczki kreatyny z dwoma cząsteczkami kwasu jabłkowego. Jest ceniony za szybkie i łatwe przyswajanie, a także większą stabilność chemiczną. W odróżnieniu od monohydratu zapewnia nieco wolniejszy wzrost tkanki mięśniowej, ale za to pozwala na poprawę definicji mięśni. Są one gęstsze oraz twardsze, co skutkuje oczywiście atrakcyjne zarysowaną muskulaturą. Sam jabłczan dodatkowo zwiększa efektywność kreatyny.

Kreatyna dla najbardziej wymagających sportowców

Na rynku dostępne są również inne odmiany zalecane osobom poszukującym produktu dostosowanego do swoich potrzeb. Dobrym przykładem jest cytrynian kreatyny zapewniający dynamiczny wzrost siły fizycznej oraz wytrzymałości. Z kolei kre-alkalyn, określany jako buforowany monohydrat kreatyny, zapewnia wyższe stężenie tego związku za sprawą niskiej konwersji do kreatyniny. Kreatyna jest również dostępna w tzw. stakach, czyli suplementach diety, w który łączy się różne rodzaje kreatyny, a także inne mikroelementy potrzebne osobom aktywnym fizycznie.

Rodzaj kreatyny a dawkowanie

Kreatyna jest dostępna w formie kapsułek oraz proszku rozpuszczalnego w wodzie. Obie formy zapewniają podobną skuteczność. Suplement rozpuszczony w wodzie może być jednak szybciej przyswojony przez nasz organizm. Z kolei kapsułki zapewniają szybką i wygodną suplementację, także wtedy, gdy znajdujemy się poza domem.

undefined