Czy implantacja to bezpieczny zabieg?

Braki w uzębieniu to łatwo zauważalna rzecz. Brak zęba, czy też kilku zębów, stanowi dla wielu osób źródło kompleksów, które ciężko jest ukryć. Bo w końcu – trudno jest sobie wyobrazić życie bez uśmiechania się! Niestety, tak się często dzieje – wtedy pacjenci sporo tracą, bo zaczynają mówić niewyraźnie, bo unikają uśmiechu… Przez braki w uzębieniu człowiek zatraca pewność siebie.

Na szczęście, w obecnych czasach bezzębie da się łatwo wyleczyć. Implanty stomatologiczne to jedno z najlepszych rozwiązań, z pomocą którego da się wypełnić braki w uzębieniu. Pacjenci często mają obawy co do potencjalnych powikłań, skutków ubocznych, jednocześnie rezygnując z niemalże idealnego rozwiązania. Tymczasem okazuje się, że implantacja jest…

Pytanie – czy implantacja jest bezpiecznym zabiegiem? Czym w zasadzie są implanty stomatologiczne? 

Czy trzeba się bać implantów?

Część pacjentów ma wątpliwości co do bezpieczeństwa zabiegu implantacji. Niepodjęcie działań, mających na celu poszerzenie wiedzy na temat implantów stomatologicznych, najczęściej prowadzi do wybrania alternatywnej metody leczenia, na przykład – mostów protetycznych. Okazuje się jednak, że poszerzenie wiedzy w zakresie implantologii stanowi spory przełom, który może poważnie wpłynąć na ostateczną decyzję pacjenta.

Implanty stomatologiczne najczęściej są wykonane z tytanu. Implanty tytanowe są wysoce biokompatybilne – wykorzystany materiał wpływa pozytywnie na tempo gojenia, a także osteointegracji, czyli procesu łączenia z kością. Dodatkowo, implanty stomatologiczne są wytrzymałe – po procesie gojenia uczucie ich posiadania jest maksymalnie zbliżone do uczucia, gdy posiada się naturalny korzeń zęba. 

Proces implantacji jest obarczony pewnym ryzykiem niepowodzenia, jednak każdy implantolog wrocław robi wszystko, co w jego mocy, by implant przyjął się. Wiele zależy od tego, jaki styl życia prowadzi pacjent – palacze mają nieco mniejszą szansę na to, że implant się przyjmie. Sam zabieg jest jednak bezpieczny, a implanty nie stanowią obciążenia dla organizmu – pod warunkiem wyboru odpowiedniego implantologa.

Nowoczesny gabinet

Stomatologia stale się rozwija – podobnie jak wykorzystywane narzędzia, metody i nie tylko. Korzystanie ze starszych rozwiązań jest tańsze, jednak starsze metody nie oferują takiej efektywności, jak nowe. Z tego powodu rekomendujemy korzystanie z usług implantologów, którzy zawsze są na bieżąco w temacie leczenia implantologicznego. W nowoczesnym gabinecie pacjent może liczyć na świetną opiekę i wysokie bezpieczeństwo zabiegu implantacji.