Badanie wariografem – przeciwwskazania zdrowotne

Nie zawsze badanie wariografem jest możliwe – istnieje kilka warunków, które musi spełniać osoba badana, żeby można było powiedzieć, że badanie jest poprawne – na przykład nie może ona znać informacji na temat zdarzenia od osób trzecich.

Jednak to nie wszystko – istnieje szereg przeciwwskazań zdrowotnych, które należy brać pod uwagę, jeśli chcemy efektywnie poradzić sobie z przeprowadzeniem badania – na przykład dolegliwości sercowe, problemy z oddychaniem, czy też uzależnienia od środków odurzających mogą sprawić, że takie badanie będzie w dużej mierze utrudnione. Na pewno przeziębienia, alergie, czy też gorączka mogą w znacznym stopniu wpłynąć na takie badanie – również do tej kategorii można zaliczyć zaburzenia neurologiczne.

Bardzo istotne jest to, żeby nie przeprowadzać takich badań na osobach, które są w jakiś sposób upośledzone intelektualnie, ponieważ wyniki również mogą być nieprawidłowe.

Profesjonalne przygotowanie takiego testu obejmuje przeprowadzenie wstępnego rozeznania na temat danej sytuacji – obejmuje ona również ocenę indywidualnej sytuacji osoby badanej – na przykład w przypadku złego traktowania w trakcie przesłuchań policyjnych, osoba może reagować bardzo specyficznie na dany temat właśnie ze względu na przeżyte nieprzyjemne doświadczenia – a tym samym działanie wariografu będzie zniekształcone.
Osobno warto jest również wspomnieć o kobietach w ciąży, które czasami wykonują takie badania – szczególnie gdy ubiegają się o pracę w służbach mundurowych. Zazwyczaj nie ma żadnych przeciwwskazań prawnych do przeprowadzenia takiego badania, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie będzie ono tak dokładne, jak na kobiecie bez ciąży. Wszystko dlatego, że dziecko w łonie kobiety może w dużym stopniu wpływać na przykład na jej ruchy, a także na jej ciśnienie.
Jeśli chcesz wykorzystać profesjonalnie przeprowadzony test, to warto jest wejść na stronę wariograf, gdzie znajdziesz rozwiązania ekspertów, które mogą się okazać najbardziej skuteczne – są to osoby, które doskonale znają się na swojej pracy i będą w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania.