Dermatolog Nysa Moniuszki Janik

Kim jest dermatolog?

W zależności od genów i od trybu prowadzonego życia możemy częściej bądź rzadziej narzekać na dolegliwości związane ze skórą.

Dermatolog Nysa Moniuszki Janik
Dermatolog Nysa Moniuszki Janik

 

Dużo zależy z pewnością od higieny osobistej i od preparatów, które używamy. Każdy z nas jednak z pewnością był chociaż raz w życiu u dermatologa. To właśnie lekarz, który będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To upon oczywiście będzie zalecać dobre leczenie, jednakowoż pamiętajmy też, że z dermatologią są powiązane inne dyscypliny medyczne. W ich kontekście także możemy zdobyć poradę.

To będzie m.in.:

• wenerologia

• kosmetologia

Bezsprzecznie do dermatologa zgłaszamy się, gdy potrzebujemy pomocy nie tylko w związku z kiepskim działaniem skóry. Kontakt ze profesjonalistą będzie również wskazany, jeżeli mamy problemy z włosami albo paznokciami. W czasie wizyty u takiego lekarza przebadana będzie skóra, lecz również ma on za zadanie określić prawdopodobne przyczyny na przykład właściwego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być dolegliwości wewnętrzne. W szeregu przypadków skóra choruje z uwagi na zmiany hormonalne czy też alergie. Powodem jednak mogą być także zmiany nowotworowe.

Dermatolog Nysa Moniuszki Janik

Dermatolog Nysa Moniuszki Janik – Rodzaje dermatologii

W zasadzie dermatologia jest dziedziną lekarską, którą wolno podzielić na dwie podstawowe specjalności. Mówimy, w związku z tym o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii attainświadczalnej.

Jeśli gra toczy się o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a także leczeniem przeróżnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia eksperymentalna koncentruje się na opisie konstrukcji skóry oraz na funkcjach, które będzie ona pełnić.

Dermatolog Nysa Moniuszki Janik – Badania lekarskie i dermatologiczne

Jeśli już masz potrzebę udać się get takiego profesjonalisty, to w głównej kolejności dermatolog będzie sprawdzać ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeśli niemniej jednak W czasie takiego badania nie może adekwatnie zdiagnozować kłopotu, to wówczas pomaga sobie dermatoskopem. To specjalistyczny przyrząd, który ma zamontowaną lampkę powiększającą pole widzenia. Działa jak lupa. To właśnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być o wiele bardziej szczegółowo obejrzany. Tę metodę używa się przede wszystkim w przypadku znamion barwnikowych.

Całkowite metody badań dermatologicznych

W sytuacji, kiedy podczas badania dermatolog nabierze podejrzeń, że wypadku danej choroby powodem mogą być bakterie, to w tej sytuacji ma prawo zlecić wymaz ze skóry. Na dodatek, jeśli podejrzewa grzybicę, to może to być również badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie jesteśmy w stanie także być skierowani na pobranie w krwi. Wówczas zlecone może być też oznaczenie poziomu hormonów. Wielokrotnie w przypadku trądziku może tu występować podłoże hormonalne. Z kolei wtedy, kiedy zmiany skórne mają własne źródło w alergii, to doktor może nas skierować na testy alergiczne albo od razu accomplish alergologa. Kłopoty skórne mogą być, więc przeróżne. Przede wszystkim jednak nie możemy ignorować brodawek lub też narośli. Dermatolog ma obowiązek je obejrzeć, aby wykluczyć zmiany rakowate.