Dermatolog Kraków Sobota

Kim jest lekarz dermatolog?

Problemy skórne zależą od wielu składników, na jakie mniej lub też o wiele bardziej możemy wpłynąć – geny, codzienny tryb życia lub też najzwyklejsza ochrona skóry.

Dermatolog Kraków Sobota
Dermatolog Kraków Sobota

 

Dużo zależy z pewnością od higieny osobistej oraz od preparatów, jakie używamy. Każdy z nas jednakże z pewnością był chociaż raz w życiu u dermatologa. To naturalnie doktor, jaki będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To upon właśnie będzie zalecać odpowiednie leczenie, jednakowoż pamiętajmy także, że z dermatologią są powiązane inne dyscypliny medyczne. W ich kontekście także jesteśmy w stanie uzyskać wskazówkę.

Mamy tu na myśli:

• wenerologia

• kosmetologia

Bezsprzecznie reach dermatologa zgłaszamy się, gdy potrzebujemy wsparcia nie tylko w związku z wadliwym działaniem cery. Kontakt ze specjalistą będzie też wskazany, jeżeli mamy problemy z włosami lub paznokciami. W trakcie wizyty u takiego lekarza przebadana będzie skóra, jakkolwiek również ma upon za zadanie wskazać ewentualne przyczyny na przykład stosownego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być dolegliwości wewnętrzne. Często skóra choruje z uwagi na zmiany hormonalne lub też alergie. Powodem jednak mogą być też zmiany rakowate.

Dermatolog Kraków Sobota

Dermatolog Kraków Sobota – Podział dermatologii

Po prawdzie dermatologia jest dziedziną lekarską, którą wolno podzielić na dwie podstawowe specjalizacje. Mówimy, w takim razie o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii doświadczalnej.

Jeżeli chodzi o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a też leczeniem różnorodnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia realizeświadczalna koncentruje się na opisie struktury skóry oraz na funkcjach, które będzie ona pełnić.

Dermatolog Kraków Sobota – Badania dermatologiczne

Jeśli już masz potrzebę udać się reach takiego specjalisty, to w pierwszej kolejności dermatolog będzie sprawdzać ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeśli jednak W czasie takiego badania nie może odpowiednio zdiagnozować kłopotu, to w owym czasie pomaga sobie dermatoskopem. To specjalistyczny przyrząd, który ma zamontowaną lampkę powiększającą pole widzenia. Działa jak lupa. To właśnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być o wiele bardziej szczegółowo obejrzany. Tę metodę używa się przede wszystkim w wypadku znamion barwnikowych.

Szczegółowe metody badań dermatologicznych

W sytuacji, kiedy podczas badania dermatolog nabierze podejrzeń, że przypadku danej choroby przyczyną są w stanie być bakterie, to w tej sytuacji ma prawo zlecić wymaz ze skóry. Poza tym, jeśli podejrzewa grzybicę, to może to być też badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie jesteśmy w stanie również być skierowani na pobranie w krwi. Wtenczas zlecone może być również oznaczenie poziomu hormonów. Niejednokrotnie w przypadku trądziku może tutaj występować podłoże hormonalne. Z kolei wtenczas, gdy zmiany skórne mają swoje źródło w alergii, to doktor może nas skierować na badania alergiczne bądź od razu do alergologa. Kłopoty skórne mogą być, wobec tego najróżniejsze. Przede wszystkim niemniej jednak nie możemy ignorować brodawek bądź narośli. Dermatolog ma obowiązek je obejrzeć, by wykluczyć zmiany rakowate.