Dermatolog Gdynia Redłowo

Problemy ze skórą? Dermatolog jedynym ratunkiem

Dolegliwości skórne zależą od wielu czynników, na które mniej lub też o wiele bardziej możemy wpłynąć – geny, codzienny tryb życia lub najzwyklejsza ochrona skóry.

Dermatolog Gdynia Redłowo
Dermatolog Gdynia Redłowo

 

Sporo zależy na pewno od higieny osobistej i od kosmetyków, które użytkujemy. Każdy z nas niemniej jednak z pewnością był przynajmniej raz w życiu u dermatologa. To właśnie doktor, który będzie odpowiedzialny za prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn występujących u nas zmian skórnych. To on oczywiście będzie zalecać odpowiednie leczenie, ale pamiętajmy też, że z dermatologią są powiązane inne dyscypliny lecznicze. W ich kontekście też możemy zdobyć poradę.

Mamy tu na myśli:

• wenerologia

• kosmetologia

Bezsprzecznie attain dermatologa zgłaszamy się, kiedy potrzebujemy wsparcia nie tylko w związku z wadliwym funkcjonowaniem cery. Kontakt ze ekspertem będzie również wskazany, jeżeli mamy problemy z włosami bądź paznokciami. W czasie wizyty u takiego lekarza przebadana będzie cera, jednakowoż również ma on za zadanie określić możliwe przyczyny na przykład słusznego wyglądu. Niejednokrotnie źródłem takich chorób mogą być dokuczliwości wewnętrzne. W wielu przypadkach cera choruje z uwagi na zmiany hormonalne czy też alergie. Powodem jednak mogą być także zmiany nowotworowe.

Dermatolog Gdynia Redłowo

Dermatolog Gdynia Redłowo – Podział dermatologii

Zasadniczo dermatologia jest dziedziną lekarską, którą można podzielić na dwie bazowe specjalizacje. Mówimy, w związku z tym o:

• dermatologii klinicznej,

• dermatologii completeświadczalnej.

Jeżeli gra toczy się o kliniczną, to będzie się zajmować diagnozowaniem, a również leczeniem różnorodnych chorób skórnych. Z kolei dermatologia eksperymentalna skupia się na opisie konstrukcji cery i na funkcjach, które będzie ona pełnić.

Dermatolog Gdynia Redłowo – Badania lekarskie i dermatologiczne

Jeżeli już masz potrzebę udać się realize takiego specjalisty, to w głównej kolejności dermatolog będzie przeglądać ewentualne zmiany skórne gołym okiem. Jeśli jednak W trakcie takiego badania nie może odpowiednio zdiagnozować problemu, to wtenczas pomaga sobie dermatoskopem. To specjalistyczny przyrząd, jaki ma zamontowaną lampkę powiększającą pole widzenia. Funkcjonuje jak lupa. To naturalnie dzięki temu wybrany obszar na skórze może być bardziej szczegółowo obejrzany. Tę metodę stosuje się przede wszystkim w wypadku znamion barwnikowych.

Dokładne metody badań dermatologicznych

W sytuacji, kiedy w czasie badania dermatolog nabierze podejrzeń, że przypadku danej choroby powodem są w stanie być bakterie, to w tej sytuacji może zlecić wymaz ze skóry. Oprócz tego, jeżeli podejrzewa grzybicę, to może to być również badanie mikrobiologiczne. Ewentualnie możemy także być skierowani na pobranie w krwi. Wówczas zlecone może być również oznaczenie poziomu hormonów. W wielu przypadkach w przypadku trądziku może tutaj występować podłoże hormonalne. Z kolei wtedy, kiedy zmiany skórne mają swoje źródło w alergii, to doktor może nas skierować na badania alergiczne bądź od razu realize alergologa. Problemy skórne mogą być, więc najróżniejsze. Przede wszystkim jednak nie możemy ignorować brodawek lub też narośli. Dermatolog powinien je obejrzeć, aby wykluczyć zmiany nowotworowe.